JSEM UŽIVATEL / ZÁKAZNÍK

 

Obecné fungování

 

K čemu je mi Lokálno?

Lokálno Vám umožňuje využívat akčních nabídek na zboží a služby nabízené obchodníky z Vašeho nejbližšího okolí. Akční nabídky mají formu kupónu, který si můžete z portálu stáhnout. Po předložení kupónu s akční nabídkou v provozovně obchodníka získáte nabízenou slevu.

 

Co k tomu potřebuji?

Stačí se na portálu zaregistrovat, najít si akční nabídku, která Vás zajímá a stáhnout si kupón akce.

 

Jak si najdu akci?

Do vyhledávácího okna na hlavní straně portálu zadáte lokalitu, která Vás zajímá (např. T.G. Masaryka, Praha) nebo konkrétní podnik, který Vás zajímá (např. železářství Hřebíček), nebo typ podniku a lokalitu, v které podnik hledáte (např. čistírna, Praha 7). Systém Vám najde všechny akce, které vyhovují Vašemu zadání.

 

Musím hledat podnik a jeho akce pokaždé znovu?

Nemusíte, podnik si můžete uložit mezi oblíbené, na stránce „Oblíbené podniky“ pak najdete uložené podniky a jejich aktuální akční nabídky.

 

Máte-li podnik uložen mezi oblíbenými a podnik uveřejní akční nabídku, přijde Vám v pondělí ráno daného týdne upozornění, že v daný týden probíhá ve Vašem oblíbeném podniku akce. Máte-li oblíbených podniků víc, jsou informace o akcích shrnuty do jednoho emailu.

 

Můžu si uložit akci, která mne zajímá?

Ano, k akci si můžete přidat záložku, akce se tak zobrazí na stránce „Záložky“. Po skončení je akce ze Záložek automaticky vymazána.

 

Je akce časově omezená?

Ano, akce je platná po dobu jednoho kalendářního týdne, kupón lze stáhnout od pondělí 00:00:01 do neděle 23:59:59 daného týdnu.

 

K čemu slouží akční kupón?

Akční kupón slouží k získání akční nabídky ve vybraném podniku (obchodu, restauraci, kavárně, baru, u řemeslníka a podobně). Akční nabídku lze získat po předložení kupónu v podniku obchodníka, a to buď ve formě tištěné, nebo elektronické.

 

Jak získám akční kupón?

Akční kupón získáte jeho stažením z příslušné stránky v rámci portálu. Na tuto stránku se lze dostat buď kliknutím na název akce v panelech na domovské stránce portálu, nebo kliknutím na tlačítko „Zobrazit kupón“ v detailu příslušného podniku, nebo kliknutím na název akce ve stránce „Záložky“.

 

Co je zobrazeno na akčním kupónu?

Při náhledu kupónu na stránkách portálu je zobrazen název kupónu, popis akce, adresa podniku, platnost kupónu. Po stažení kupónu se na kupón připíše jeho unikátní kód a uživatelské jméno držitele kupónu. Unikátní kód kupónu a uživatelské jméno slouží pro identifikaci zákazníka při uplatnění akčního kupónu u příslušného obchodníka.

 

Je platnost kupónu časově omezená?

Ano, kupón je platný od chvíle jeho stažení do neděle, která následuje po neděli, kdy akce končí. Např. končí-li akce v neděli 23.1. 2014, končí platnost kupónu 30.1.2014.

 

Kolik kupónů je nabízeno v rámci jedné akce?

To záleží na konkrétním obchodníkovi, jedna akce může mít pouze jeden kupón, u akce jiné jich může být k dispozici 100.

 

Můžu kupón použít opakovaně?

Nikoliv, každý kupón lze použít jen jednou. Proti opakovanému použití je kupón chráněn unikátním kódem, který se automaticky generuje při stažení kupónu z portálu. Obchodník dává k dispozici omezený počet kupónů.

 

S kolika akcemi / kupóny mohu pracovat?

Každý registrovaný uživatel si může stáhnout libovolný počet kupónů s tím, že od každého obchodníka lze stáhnout právě jeden kupón v rámci jedné akce.

 

 

Registrace

 

Co mi přinese registrace?

Registrace není podmínkou používání portálu, nicméně abyste si mohli stahovat kupóny akčních nabídek, musíte být registrován/a. Registrace Vám přinese i možnost přidávat si podniky mezi oblíbené a ukládat si vybrané akce probíhající v daném týdnu. Rovněž budete mít přehled o stažených kupónech, ať aktuálních či minulých. Každé pondělí ráno Vám bude zasílán email přehledem akcí pořádaných v daný týden ve Vašich oblíbených podnicích.

 

Proč zadávat při registraci správnou emailovou adresu?

Prostřednictvím Vaší emailové adresy s Vámi portál komunikuje. Bez funkční emailové adresy nebude tedy možné dokončit registraci a zprovoznit Váš účet.

 

Jaké heslo je nejvhodnější?

Heslo volte raději víceznakové, doporučujeme kombinaci písmen a znaků.

 

 

Vyhledávání

 

Celé Lokálno je založeno na vyhledávání akčních nabídek v lokalitách, které jsou uživateli blízké. Pokud je registrován a přihlášen má možnost tak navíc dostávám možnost své oblíbené podniky ukládat a stejně tak pracovat i s akcemi, které mě zajímají.

 

Jak funguje vyhledávání?

Do vyhledávácího okna na hlavní straně portálu zadáte lokalitu, která Vás zajímá (např. T.G. Masaryka, Praha) nebo konkrétní podnik, který Vás zajímá (např. železářství Hřebíček), nebo typ podniku a lokalitu, v které podnik hledáte (např. čistírna, Praha 7). Systém Vám najde všechny akce, které vyhovují Vašemu zadání.

 

Co je výsledkem vyhledávání?

Jsou to podniky, které vyhovují Vašemu zadání, ať jste zadali konkrétní ulici, obec/město či přímo název podniku.

 

Jak souvisí piktogramy na mapě s výpisem podniků pod mapou?

Piktogramy zobrazují podniky, které vyhovují zadání při vyhledávání. Výpis podniků kopíruje mapu, jen výsledky vyhledávání systematizuje a zobrazuje více informací o podniku a probíhajících akcích.

 

Jak se dostanu z výsledků hledání k informacím o podniku a jím nabízené akci?

Po kliknutí na příslušný piktogram podniku, se otevře informační okno s názvem a popisem podniku. Po kliknutí na tlačítko „Detail podniku“ se otevře stránka s detailními informacemi o podniku a s případným popisem akce včetně možnosti náhledu a stažení kupónu. Na stránku s detailem podniku se lze rovněž dostat kliknutím na název podniku ve výpisu pod mapou. Kliknutím na název akce ve výpisu pod mapou se rovnou otevře stránka s náhledem kupónu.

 

Proč se ve výpisu zobrazuje pouze pět podniků/akcí u každého typu podniku a přitom jich bylo nalezeno víc?

Je to z důvodu přehlednosti a rychlosti systému, plný výpis podniků/akcí se Vám otevře po kliknutí na odkaz „Zobrazit vše“ nebo šipku směřující dolů, oba tyto prvky se nacházejí v liště daného typu podniku.

 

K čemu jsou zaškrtávací pole „obchod, gastronomie, služba, řemeslo, ostatní“ v levé části mapy?

Při „zaškrtnutí“ příslušných polí se dané typy podniků zobrazují. A naopak. Ve výchozím nastavení jsou všechna pole zaškrtnuta, zobrazují se tedy všechny typy podniků.

 

Co ovlivňuje zaškrtávací pole „pouze s akcí“ v levé části mapy?

Když je toto pole zaškrtnuto, zobrazují se pouze podniky, u nichž v daný týden probíhá akce.

 

K čemu je zaškrtávací pole „moje oblíbené“ v levé dolní části mapy?

Toto pole se zobrazuje pouze přihlášeným uživatelům, jeho zatržením se zobrazí pouze ty podniky, které mám uložené v oblíbených.

 

Co znamená „křížek“ vedle „lupy“ v pravé části vyhledávacího pole?

Po kliknutí na křížek se vymaže předchozí výsledek a je možné zadat nový dotaz.

 

Jakým způsobem mohu vyhledávat jednotlivé podniky, tak aby výsledek byl co nejpřesnější?

Je to jednoduché, uvedeme na příkladu: do vyhledávacího pole zadám například příkaz Vinohradská, Praha. V mapě zaškrtnu, že chci pouze obchod (odškrtnu tedy všechny ostatní pole) a to pouze s akcí. Výsledkem vyhledávání budou všechny obchody na Vinohradské třídě, které mají v daný týden vypsanou akci.

 

Nenašli jste, co jste hledali?

Napište nám na info@lokalno.cz nebo zavolejte na 778 400 600.